Reklam Alanı
İşlemci 0

Intel’in Z390 çipseti testte göründü: 8 çekirdekli yongalar yakın

 Intel’in tanıtılmasına aylar kalan yeni yongaseti detaylanmaya devam ediyor. Firmanın pazardaki elini kuvvetlendirmesi beklenen platform benchmark testinde ortaya çıktı. Görünüşe göre yeni çipsettte geriye dönük uyumluluk da söz konusu.

Uzunca bir süredir sözünü ettiğimiz ve 8 çekirdekli çözümlere ev sahipliği yapması beklenen Z390 yongaseti geçtiğimiz günlerde 3DMark testine giren sistemde göründü. İlginçtir anakart üzerinde Core i7-8700T işlemcisi bulunmakta.  

Geriye dönük uyumlu

Hatta firmanın içinde bulunduğumuz dönemde masaüstü segmentinde amiral gemisi konumundaki Core i7-8700K da yine aynı anakart üzerinde çalışır durumda teste tabi tutulmuş. Dolayısıyla yeni çipsetin 8 çekirdekli Coffee Lake S çözümlerinin yanı sıra hali hazırdaki Coffee Lake işlemcilerini destekleyeceğini söyleyebiliriz. Ne yazık ki tam tersi durum şu an için mümkün görünmüyor.   
Son olarak yeni yongasetine ev sahipliği yapan kartların ne zaman görücüye çıkacağı henüz bilinmiyor ancak tahminlere göre önümüzdeki 2 ay içerisinde modellerin piyasaya giriş yapacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Kaynakhttps://videocardz.com/newz/intel-z390-to-support-existing-coffee-lake-s-cpus

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/intelin-Z390-cipseti-testte-gorundu-8-cekirdekli-yongalar-yakin.htm

{blogmekani}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir