Reklam Alanı
Ram 0

Dünyanın ilk sıvı soğutmalı ve RGB aydınlatmalı DDR4 belleği duyuruldu

Sıvı soğutma dediğimiz zaman genelde işlemci ve ekran kartlarını kast ediyoruz ancak artık RAM bellekler de potaya girmeye başladı. Art arda hız rekorları kıran DDR bellekler sıvı soğutmaya kapı aralamış durumda.

 

XPG Spectrix D80 özellikleri

 

Adata’nın XPG Spectrix serisi DDR4 bellekleri; sıvı soğutma ve RGB aydınlatmayı bir arada sunan dünyanın ilk bellekleri olma ünvanına sahip. 5GHz seviyesine kadar hız aşırtılabilen bellekler verimli bir soğutma ile destekleniyor.

 

XPG Spectrix D80 bellek modeli melez bir soğutma tasarımına sahip. Üst kısımda sızıntıya karşı sağlamlaştırılmış sıvı bir ısı dağıtıcı yer alıyor. Hemen altında ise bir alüminyum ısı dağıtıcı yerleştirilmiş. Oluşan sıcak hava alüminyum dağıtıcı ile sıvı soğutmaya iletiliyor ve yüzde 25 daha fazla verim elde ediliyor.

 

Sıvı borusu ayrıca RGB aydınlatma ile desteklenmiş. Aydınlatma XPG RGB uygulaması veya pek çok anakart üreticisinin RGB kontrol yazılımları ile yönetiliyor.

 

10 katmanlı bir baskılı devre kartına sahip olan bellek 2666MHz ve 5000MHz hızları arasında çalışıyor. Hız aşırtma için Intel XMP 2.0 desteğine yer verilmiş.

 

CL 16-16-16 zamanlamasına sahip olan bellek 1.2V-1.35V değerleri arasında enerji çekiyor. 8GB-16GB-32GB-64GB kapasite seçeneklerine sahip olan XPG Spectrix D80 yakın zamanda piyasaya çıkacak.

  

{blogmekani}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir