Reklam Alanı
Ağ Ürünleri 0

185 bin TP-Link yönlendiricisini etkileyen bir açık keşfedildi

Bugün kullandığımız herhangi bir elektronik cihazda açıkların olması son derece muhtemel. Bunlar donanım seviyesinde veya yazılım seviyesinde olabiliyor. Son olarak TP-Link ürünlerinde benzer bir açık ortaya çıktı.

 

Yüz binden fazla yönlendirici var

 

Güvenlik araştırmacıları tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre TL-WR740N ve TL-WR940N model yönlendiricilerde, kötü niyetli kişilerin uzaktan kod çalıştırmasını sağlayacak bir açık keşfedildi.

 

Tim Carrington aslında bu açığı TL-WR940N modelinde geçen yıl keşfetmişti. Carrington aynı açığı TL-WR740N modelinde de görünce firmaya gerekli uyarıları yaptı ancak bugüne kadar bir güncelleme yayınlanmayınca iki raporu da teknoloji dünyası ile paylaştı.

 

TL-WR740N ve TL-WR940N modellerinden dünyada toplam 185 bin adet olduğu tahmin ediliyor. TP-Link, TL-WR940N modeli için geçen hafta bir güncelleme yayınlamayı başardı. Diğer model için ise halen bir gelişme yok. Bu bakımdan kullanıcıların güçlü bir şifre belirlemesi ve varsayılan giriş bilgilerini de değiştirmesi isteniyor.

  Kaynakhttp://www.guru3d.com/news-story/over-185000-tp-link-routers-vulnerable-to-remote-code-execution-(again)-with-no-patch-available.html

{blogmekani}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir