Home » twitter » Twitter’da eşsiz bir şekilde etkileşimli hikayeler anlatan hesap

Twitter’da eşsiz bir şekilde etkileşimli hikayeler anlatan hesap

Twitter üzerinden hikayeler yazmak ilk defa yapılan bir şey değil. Daha önce bazı yazarlar 140 karaktere sığacak hikayeler yazmışlardı. Ancak bir kullanıcı Twitter’da hikaye anlatmaya yepyeni bir boyut kazandırdı.

Sanatçı Nas Maraj (@NasMaraj) takipçilerine heyecan dolu kurguları, seçimlere göre şekil değiştiren oyunların formatı ile birleştirerek ilgi çekici hikayeler sunuyor. Bu alışılmışın dışındaki formatı kullanarak takipçilerine  birden fazla yola ayrılan alt hikayeler sunabiliyor. Ayrıca takipçiler hangi yolu seçmek istediklerine kendileri karar veriyorlar böylece daha da ilgi çekici bir hal alıyor.

Maraj, hikayeyi tweetler halinde hazırlıyor. Sonrasında her kırılım noktasına gelindiğinde takipçilerine seçenekler sunuyor. Her cevap takipçileri bir sona yaklaştırıyor olsa da her sonuç tatmin edici olmuyor.

Çoğu zaman aynı hikayeyi farklı cevaplarla tekrar tekrar okurken buluyorsunuz kendinizi.

Prison Break: A Scenario Thread. pic.twitter.com/pbRsJUZg4x

— أسود (@NasMaraj) July 9, 2017

(Prison Break: Senaryo Başlığı)

Recently you were sentenced to the death penalty for killing a man who murdered your only daughter and last family member. pic.twitter.com/2W4SITWe0S

— أسود (@NasMaraj) July 9, 2017

(Kısa bir süre önce, ailenizden geriye kalan tek kişiyi – biricik kızınızı – öldüren bir adamı öldürdüğünüz için idam cezasına çarptırıldınız.)

Pay very CLOSE attention. The system failed you. You're now in a Prison with 3,484 inmates. This is your last chance of escape.

— أسود (@NasMaraj) July 9, 2017

(Dikkatinizi verin. Sistem sizi yüzüstü bıraktı. Şu anda 3,484 mahkum ile birlikte hapishanedesiniz. Bu kaçmak için son şansınız.)

NasMaraj içinde bulunduğunuz ortamı anlattıktan ve durumu ortaya koyduktan sonra karar vermeniz gereken kısımları başlıyor.

All of the doors open and the inmates at your block run to the left. Are your going with the crew or are you going right by yourself.

— أسود (@NasMaraj) July 9, 2017

(Üst: Düşen bir yıldırım, elektronik kapıların bağlı olduğu sigortaları yaktı. Alt: Bütün kapılar açıldı ve senin bloğundaki mahkumların tamamı sola doğru koşmaya başladı. Ekiple mi gideceksin yoksa sağdan tek başına mı gideceksin?)

Click here if you're going left

— أسود (@NasMaraj) July 9, 2017

Click here if you're going right

— أسود (@NasMaraj) July 9, 2017

Sağdan ya da soldan gitmek isteyen kullanıcılar için iki farklı seçim mevcut.

Verdiğiniz her karar sizi hikayede farklı yerlere taşıyor. Her hikaye aynı şekilde sorular ve seçimlerle sizi yönlendiriyor ve sonunda Maraj’ın sizler için seçtiği sonlardan birine ulaşıyorsunuz.

Prison Break hikayesi bu kurmacalarından bir tanesi sadece. Diğerlerine de bakmak ve farklı bir deneyim yaşamak için sayfasını ziyaret etmenizi öneririz.

Kaynak : http://sosyalmedya.co/twitterda-essiz-bir-sekilde-etkilesimli-hikayeler-anlatan-hesap/

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.Gerekli alanlar işaretlendi *

*

2 × 4 =