Intel yeni sürücüsüyle Netflix ve YouTube’daki HDR içeriklere destek sunuyor

3
0
PAYLAŞ


Yarıiletken devi Intel işlemcilerinde yer verdiği grafik birimleri için yayınladığı yeni sürücüsüyle bazı önemli yeniliklerin yanı sıra güncel oyunlara yönelik optimizasyonlar da sunuyor. Yazılım özellikle de multimedya içerikleriyle haşır neşir olan kullanıcıların yüzünü güldüreceğe benziyor.

15.60 sürüm numarasına sahip sürücü donanım tarafında Sky Lake, Kaby Lake ve Coffee Lake tabanlı işlemcilere sahip kullanıcılara hitap ederken WDDM 2.3 ile de uyumlu.
  

HDR içeriklere destek

 Microsoft’un Windows 10 için bu yılın başlarında yayınladığı Creator’s Update ile Windows sistemlerde ilk defa kullanılabilir hale getirdiği HDR’a destek sunan yazılım sayesinde kullanıcılar Netflix ve YouTube’daki HDR içerikleri seyredebilecek. Dolayısıyla HDMI arayüzü üzerinden 10-bit renk derinliğine desteği de beraberinde getiren sürücüyle DirectX 12 sonrasında tanıtılan yeni video kodeklerinde donanımsal hızlandırma opsiyonu da kullanılabilecek.  

Windows Mixed Reality artık kullanılabilecek

   Bununla birlikte WHQL sertifikasına sahip olan yazılım oyun tarafında Iris Pro grafik birimi için Middle-earth: Shadow of War, Pro Evolution Soccer 2018, Call of Duty: WWII, Destiny 2, ve Divinity: Original Sin’e yönelik çeşitli optimizasyonlar içermekte. Son olarak sürücü ile artık Windows Mixed Reality başlığının yanında Intel HD Graphics 620 veya daha iyisine sahip kullanıcılar evlerinde zengin multimedya içeriklerinin tadını çıkarabilecekler. Ayrıca sürücüyü buradan indirebilirsiniz. Kaynakhttps://www.techpowerup.com/238587/latest-intel-graphics-driver-enables-netflix-hdr

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/suruculer/haberleri/intel-yeni-surucusuyle-Netflix-ve-YouTubedaki-HDR-iceriklere-destek-sunuyor.htm

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here