Home » Sosyal Medya » Facebook iş ilanları 40 ülkeye daha gidiyor

Facebook iş ilanları 40 ülkeye daha gidiyor

Toplamda 2.2 milyar kullanıcının ziyaret ettiği Facebook, iş bulma konusunda da çok büyük bir mecra haline geldi. Sosyal ağ şimdi iş ilanları bölümünü daha fazla ülkeye götürüyor. Ülke sayısı genişliyor Yerel işletmelere yapılan yeni iş başvurularının yüzde 60’ının kendisi üzerinden yapıldığını ifade eden Facebook, her 4 kişiden birinin iş aramak veya iş ilanı yayınlamak için kendilerini tercih ettiğini ifade ediyor. İnternet üzerinde iş ilanlarının verildiği sayısız platform mevcut ancak Facebook daha fazla kişiye daha hızlı erişim imkanı sunuyor. Milyonlarca hayrana ulaşan işletme sayfalarının gönderi hazırlar gibi haber kaynağına iş ilanı atabilmesi önemli bir fırsat. Ayrıca reklam vererek de gönderilerin öne…

Review Overview

iyi

User Rating: Be the first one !

Toplamda 2.2 milyar kullanıcının ziyaret ettiği Facebook, iş bulma konusunda da çok büyük bir mecra haline geldi. Sosyal ağ şimdi iş ilanları bölümünü daha fazla ülkeye götürüyor.

Ülke sayısı genişliyor

Yerel işletmelere yapılan yeni iş başvurularının yüzde 60’ının kendisi üzerinden yapıldığını ifade eden Facebook, her 4 kişiden birinin iş aramak veya iş ilanı yayınlamak için kendilerini tercih ettiğini ifade ediyor.

İnternet üzerinde iş ilanlarının verildiği sayısız platform mevcut ancak Facebook daha fazla kişiye daha hızlı erişim imkanı sunuyor. Milyonlarca hayrana ulaşan işletme sayfalarının gönderi hazırlar gibi haber kaynağına iş ilanı atabilmesi önemli bir fırsat. Ayrıca reklam vererek de gönderilerin öne çıkarılması sağlanıyor.

Facebook üzerinde Keşfet sekmesine girdikten sonra İş Fırsatları kısmından bölgenize ait açık iş pozisyonu olup olmadığını görebiliyorsunuz. Ayrıca yine buradan iş ilanları hazırlamak mümkün. Oldukça hızlı bir şekilde ilanınızı yayına verebiliyorsunuz.

İşletmelerin verdikleri iş ilanları kendi sayfasında, takipçilerin haber kaynağında, İş İlanları sekmesinde ve pazar yeri bölümünde sergilenebiliyor. Kullanıcı bu ilana başvurduktan sonra işletme, hesabını inceleyerek karar verebiliyor. Facebook iş ilanları böylece toplamda 80’den fazla ülkeye gitmiş oldu.

Kaynakhttps://newsroom.fb.com/news/2018/02/jobs/

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/sosyal-medya/haberleri/Facebook-is-ilanlari-40-ulkeye-daha-gidiyor.htm

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.Gerekli alanlar işaretlendi *

*

three × one =