Bu sistem ile hem ısının hem madencilik yapın

2
0
PAYLAŞ

Onlarca ekran kartından oluşturulan madencilik sistemlerinin ne kadar çok ısı yaydığı herkesin malumu. Zaman zaman sistemlerini ısınmak için kullanan madenciler duyuyoruz ancak artık profesyonel yaklaşımlar var.

 

Qarnot QC-1 özellikleri ve fiyatı

 

Fransız girişim Qarnot evinizde bir ısıtıcı olarak kullanabileceğiniz bir madencilik sistemi geliştirdi. Qarnot QC-1 adındaki duvara monte sistem 20 metrekare civarında bir alanı ısıtabiliyor. Dış tasarım standart bir ısıtıcıdan farksız. Bu bakımdan dekorasyonda çok fazla sırıtmıyor.

 

Firma ısıtıcı içerisinde iki adet Sapphire Nitro RX 580 ekran kartı yerleştirmiş. Güç kaynağı da olan sistem toplamda 500W enerji çekiyor. Özel alüminyum tasarım sayesinde sıcaklık hızlıca dışarı veriliyor. Fan veya depolama diski gibi herhangi bir taşınabilir parça içermeyen sistemin patenti alınmış. Sistem tamamen sessiz bir şekilde çalışıyor.

 

Qarnot QC-1 için 3560$ gibi bir meblağı gözden çıkarmanız gerekiyor. Ethereum’un şimdi ki fiyatına göre sistem aylık olarak 120$ gelir getirebiliyor. Kripto para borsası ise üzerindeki LED aydınlatmadan veya mobil uygulamadan takip edilebiliyor.

   Kaynakhttps://www.tweaktown.com/news/61147/amd-radeon-rx-580-powered-heater-warms-house-mining-crypto/index.html

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/kasa/haberleri/Bu-sistem-ile-hem-isinin-hem-madencilik-yapin.htm

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here