Home » İşlemci » Vega grafik birimli Intel Hades Canyon NUC oyun benchmark testleri sızdırıldı

Vega grafik birimli Intel Hades Canyon NUC oyun benchmark testleri sızdırıldı

Intel’in AMD ile iş birliği sonrasında ortaya çıkan Vega grafik birimli Kaby Lake-G işlemcileri firmanın NUC ürünlerinde de yer alacak. Bu işlemcilerin yer aldığı Hades Canyon NUC serisi benchmark skorlarında göründü.

 

Intel Hades Canyon NUC özellikleri

 

Yonga dünyasının en çok ses getiren ortaklıklarından birisi olan AMD Vega grafik birimli Intel yongaları, yıllardır Intel’in oyuncu sistemlerindeki eksikliğini gidermiş oldu. Firma yeni işlemcileri ile ilgili iddialı açıklamalar yapsa da ilk benchmark skorları biraz daha muhafazakar görünüyor.

 

Güney Kore’de ortaya çıkan benchmark skorları RX Vega M CH birimli Intel Core i7-8809G işlemcisini konuk ediyor. 4 çekirdek ve 8 izlek birimi barındıran işlemci 4.2GHz frekans seviyesine kadar çıkıyor. 24 işlem birimli Vega M CH ise 4GB HBM 2 bellekli ve 3.7 TFLOPS seviyesine kadar çıkabiliyor.

 

İşlemcinin yanında 16GB DDR4-2133 (8GBx2 bellek ve Samsung 960 Pro 1TB NVMe SSD birimi yer alıyor. Intel, grafik biriminin Nvidia GeForce GTX 1060 6GB ekran kartından daha iyi skorlar elde ettiğini belirtmişti.

 

Skorlara göre RX Vega grafik birimi AMD Radeon RX 570 ekran kartına yakın performans sonuçları elde etmiş. Henüz ilk örnekler olduğu için nihai sürüme doğru sonuçlar daha da geliştirilecektir.

 

Serinin amiral gemisi Intel Core i7-8809G durumunda. Diğer işlemcilerde 24 işlem birimli veya 20 işlem birimli Vega grafikleri yer alıyor. İlk adım için performans değerleri oldukça ümit vadedici. Ekran kartı bulmanın sıkıntı olduğu bir dönemde Intel işlemcileri oyuncular için iyi bir alternatif olabilir.

  Kaynakhttp://hexus.net/tech/news/cpu/115931-intel-hades-canyon-nuc-gaming-benchmarks-leak/

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/Vega-grafik-birimli-intel-Hades-Canyon-NUC-oyun-benchmark-testleri-sizdirildi.htm

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.Gerekli alanlar işaretlendi *

*

5 × four =