Home » İşlemci » Intel’den sürpriz Broadcom hamlesi

Intel’den sürpriz Broadcom hamlesi

Teknoloji gündemi şu sıralar Broadcom ve Qualcomm arasındaki satın alma süreci ile oldukça meşgul. Bununla birlikte devreye çok önemli bir oyuncu dahil olabilir. İddialar oldukça şaşırtıcı.

 

Dev hamleler

 

Yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Intel’in masasında Broadcom’a bir satın alma teklifi götürme opsiyonu var. Stratejik hamleler için bazı opsiyonlar belirleyen şirket listeye Broadcom’u da eklemiş. Henüz net bir meblağ yok ancak Qualcomm konusuna bakarsak üç haneli rakamlar telaffuz edilebilir.

 

Önümüzdeki dönemde 5G teknolojileri yaklaşık 200 milyar dolarlık bir pazar alanı yaratacak. Intel’in hazırlıkları tamam ancak MediaTek, Broadcom, Qualcomm gibi firmalar özellikle mobil tarafta rekabeti oldukça ısıtacak. Intel bu yüzden bir satın alma yapmayı planlıyor.

 

Muhtemelen yol haritası Qualcomm teklifinden önce çizilmişti zira bir birleşme sonrasında Intel’in ortaya çıkacak bu devi satın almaya çalışması kulağa pek gerçekçi gelmiyor. Firmanın bekle gör taktiği uygulayıp Qualcomm satışı olumsuz sonuçlanırsa teklifini gündeme getireceği tahmin ediliyor. Bunun yanında Broadcom’dan vazgeçerek başka firmalara yönelmesi de güçlü bir ihtimal olarak görülüyor.

  Kaynakhttp://www.ubergizmo.com/2018/03/intel-wants-to-buy-company-trying-to-buy-qualcomm/

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/intelden-surpriz-Broadcom-hamlesi.htm

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.Gerekli alanlar işaretlendi *

*

eighteen − nine =