AMD Ryzen 2 işlemcilerde sevindiren fiyatlar

5
0
PAYLAŞ

Ryzen işlemci ailesi ile pazarda yeniden varım diyen AMD, bu yıl iyileştirilmiş Ryzen 2 ailesini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Tanıtıma günler kala fiyat konusunda sevindirici gelişmeler yaşanıyor.

 

Ryzen 2 fiyatı

 

Amazon sayfalarında kısa süreliğine görülen Ryzen 2 listeleri ilk nesle göre biraz daha uygun fiyatlı ürünlerin bizi beklediğini gösteriyor. Performansın bir tık daha yukarı çekilmesine rağmen fiyatların aşağı atılması oldukça sevindirici.

 

Ortaya çıkan bilgilere göre AMD Ryzen 7 2700X işlemcisi 329$, Ryzen 7 2700 işlemcisi 299$, Ryzen 5 2600X işlemcisi 229$, Ryzen 5 2600 işlemcisi ise 199$ şeklinde fiyat etiketlerine sahip.

 

Aslında ilk iddialarda yüksek fiyatlar konuşuluyordu ancak Amazon’un hatası sonrasında bunun doğru olmadığı anlaşıldı. Hatta ilk neslin çıkış fiyatlarına göre de 70$’a varan düşüşler söz konusu.

 

Intel’in Coffee Lake işlemcilerinden biraz daha iyi fiyatta konumlandırıldığı görülen Ryzen 2 serisi yanında Threadripper 2 işlemcilerinin de fiyatları merakla bekleniyor. Eğer bu tarafta da bir indirim söz konusu olursa AMD çok daha başarılı olacaktır.

 

AMD Ryzen 7 2700X ve Ryzen 7 2700 işlemcisi LED aydınlatmalı soğutuculara sahip. Diğer işlemciler ise kutudan Wraith soğutucusu ile çıkacak. Tanıtımın 18 Nisan tarihinde yapılması planlanıyor.

  Kaynakhttps://www.techradar.com/news/amd-ryzen-2nd-generation-prices-reportedly-much-lower-than-anticipated

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/AMD-Ryzen-2-islemcilerde-sevindiren-fiyatlar.htm

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here