Home » Tag Archives: ilk

Tag Archives: ilk

Dünyanın en büyük jet motoru ilk test uçuşunu tamamladı

General Electric'in dünyanın en büyük ticari jet motoru olarak lanse ettiği GE9X, Boeing 747 tipi uçağın kanatları altında ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Detaylar haberimizde..

Daha fazla oku »

PC satışları yıllar sonra ilk kez yükseldi

Geçen yılın sonlarında Kara Cuma, Bekarlar Günü gibi önemli alışveriş etkinlikleri en çok PC pazarının işine yaradı. Son çeyrekte PC satışları artış gösterdi.

Daha fazla oku »

Pioneer, BDR-WFS05J isimli dünyanın ilk kablosuz Blu-ray sürücünü duyurdu

 Görüntüleme teknolojileri konusunda çalışmalarına devam eden Pioneer, BDR-WFS05J isimli dünyanın ilk kablosuz Blu-ray sürücünü duyurdu.

Daha fazla oku »

Call of Duty Black Ops 4’ün ilk resmi Teaser videosu yayınlandı

Activision, yeni oyunu Call of Duty Black Ops 4'ün ilk resmi Teaser videosunu yayınladı. Videoda oyunun tanıtım ve çıkış tarihi ayrıntılarına da yer verilmiş. İşte detaylar:

Daha fazla oku »

Samsung, Thunderbolt 3 destekli ilk QLED monitörü duyurdu

CES 2018 fuarında kuantum LED tabanlı televizyon ve monitörlerini tanıtacak olan Samsung’un repertuvarında ilk Thunderbolt 3 bağlantısı taşıyan iddialı bir monitör de var.

Daha fazla oku »

Netflix’in Çağatay Ulusoy’lu ilk orijinal Türk dizisinin çekimleri başladı

Bir süper kahramanın hikayesinin anlatıldığı 10 bölümlük Netflix dizisinin çekimlerine başlandı. Başrolünde Çağatay Ulusoy'u göreceğimiz projenin detayları haberimizde.

Daha fazla oku »

10 adımda ilk Android uygulamanızı geliştirin

Andorid üzerinde çalışacak bir uygulama geliştirmek göründüğü gibi zor bir şey değil, biraz üzerinde odaklanarak ilk basit uygulamayı hemen geliştirebilirsiniz. Android Authority, ilk android uygulamanız için takip etmeniz gereken 10 adımı öğretici bir şekilde paylaşıyor. Bu program yaklaşık 10 gün süren bir süreç sonunda uygulamanızın Play Store’de yer alması ile sonuçlanıyor ancak arka planda kullanılacak …

Daha fazla oku »