Home » Tag Archives: ile

Tag Archives: ile

Beynimiz telepati ile başka beyinlere mi bağlanıyor?

Beyinlerimiz biz farkına bile varmadan birbirleriyle konuşuyor olabilir mi? Bilim adamları 'olabilir' diyorlar. ABD'de yapılan araştırmalar da beynimizin başka beyinlerle irtibata geçtiğini gösteriyor.

Daha fazla oku »

Evernote iş akışlarını yapay zekâ ile otomatik hale getiriyor

Ortak çalışma alanlarında kullanıcıların birbirlerine görev ataması veya önerilerde bulunması otomatik hale geliyor. Bu noktada yapay zekâ teknolojileri devreye girecek.

Daha fazla oku »

AMD Ryzen 2 serisi yüzde 30’a varan performans artışı ile geliyor

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ryzen işlemciler pazara damga vuracak. Testlere göre Ryzen 2 serisi ilk nesle oranla yüzde 15-30 arasında değişen performans artışı sunuyor.

Daha fazla oku »

Detroit: Become Human, Türkçe dil seçeneği ile çıkacak

PlayStation 4'e özel olarak geliştirilen Detroit: Become Human, Türkçe altyazı seçeneği ile çıkacak. Oyunun çıkış tarihi 25 Mayıs 2018 olarak açıklandı. İşte detaylar:

Daha fazla oku »

Windows ML ile üçüncü taraf geliştiriciler için yapay zekâ dönemi başlıyor

Yakın zamanda Windows işletim sistemlerinde donanım uyumlu üçüncü taraf yapay zekâ araçlarına rastlamaya başlayacağız. Windows ML platformu bunun için geliştirildi.

Daha fazla oku »

AMD Vega grafikli el konsolu ile tanışın

Pek çok popüler oyunu 60 FPS seviyesine kadar oynatabilen Smach Z adlı ürün en güçlü el konsolu olma ünvanına sahip. Donanımı ise orta seviye bir oyuncu bilgisayarı gibi.

Daha fazla oku »

AMD Ryzen 7 2700X işlemcisi yüzde 10 performans artışı ile gelebilir

Kısa süre içerisinde piyasaya çıkmasını beklediğimiz Ryzen 2 işlemci serisi sızmaya devam ediyor. AMD Ryzen 7 2700X işlemcisi yüzde 10 performans artışına işaret ediyor.

Daha fazla oku »

iPad’ler ile gerçekten iş yapmaya ramak kaldı

Steve Jobs, bundan yedi sene önce 2010 yılında ilk iPad’i tanıtmıştı. iPad’in yeni bir ürün değil, yeni bir ürün kategorisinin başlangıcı olduğunu söylemişti o zaman. Dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar arasında, farklı ihtiyaçlara cevap veren yepyeni bir kategorinin ilk ürünüydü. Tabi bunu sağlamak için belirli alanlarda dizüstü bilgisayarınızdan ve akıllı telefonunuzdan daha hünerli olması gerekiyordu. Steve Jobs’a göre …

Daha fazla oku »

iPhone 8 ile ilgili son sızan görüntüler kablosuz şarj özelliğini gösteriyor olabilir

Sonunda Apple, iPhone telefonlarına kablosuz şarj özelliğini getirmiş olabilir. iPhone 8 cihazlarının Apple tarafından seri üretime alındığı söylentilerinin akabinde yeni bir söylenti daha gündeme geldi. Hollandalı bir teknoloji gazetesi, iPhone 8 cihazlarının olası kablosuz şarj bileşenlerine ve şemalarının fotoğraflarına ulaştı. Fotoğraflarda görülen parçaların neye ait olduğunu anlamak zor ancak gazete bu görüntülerin kablosuz şarja dair …

Daha fazla oku »

iPhone 8 ile ilgili en gerçekçi 7 beklenti

Apple’ın yeni iPhone cihazı yakında piyasaya çıkacak. Aylardır çeşitli kaynaklardan çeşitli sızıntılar, söylentiler, beklentiler ortaya atıldı bu telefonla ilgili. Gelen ihtimallerin hepsi de büyük değişimlerin habercisiydi. Yeni cihaza bu kadar yaklaşmışken bizde olması en muhtemel beklentileri sizler için derledik. Yeni tasarım En büyük değişimin iPhone’un cihaz tasarımında olması bekleniyor. Anlaşılan o ki Apple çerçevesiz ön …

Daha fazla oku »