Home » Tag Archives: En

Tag Archives: En

Türk bilim insanlarının çalışması 2017’nin en iyi buluşları arasında gösterildi

ABD'nin köklü bilim dergilerinden Cell; Profesör Dr. Tayfun Özçelik'in öncülüğünde keşfedilen ''uykusuzluk genini'' 2017'nin en iyi buluşlarından biri olarak seçti.

Daha fazla oku »

Dünyanın en büyük jet motoru ilk test uçuşunu tamamladı

General Electric'in dünyanın en büyük ticari jet motoru olarak lanse ettiği GE9X, Boeing 747 tipi uçağın kanatları altında ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Detaylar haberimizde..

Daha fazla oku »

En yetkili isim söyledi! Cep telefonunda bunları kapatın çünkü…

Cep telefonunuzdan sizi izleyip dinleyebiliyorlar. Bunun için kamera ve mikrofon erişimini kapalı tutun. Uyarı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan'dan geldi. Sayan “Uygulamalarınızın kamera ve mikrofonunuza erişimini kapatın. Bilmediğiniz uygulamaları yüklemeyin” dedi.

Daha fazla oku »

Samsung 30 TB depolama alanına sahip dünyanın en büyük SSD’sini üretti

Teknoloji devi Samsung 30.72 Terabayt depolama alanına sahip olan dünyanın en yüksek kapasiteli SAS SSD'sini piyasaya sürdü. Yeni SSD önceki modele göre 3 kat daha hızlı.

Daha fazla oku »

SanDisk 400 GB kapasiteli dünyanın en hızlı microSD kartını duyurdu

Flaş bellek üreticisi SanDisk, MWC 2018'de dünyanın en hızlı microSD kartını duyurdu. Kapasitesi 400 GB olan microSD'nin tüm teknik detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Transcend, dünyanın en ince taşınabilir DVD yazıcısını lanse etti

 Veri depolama çözümleri üreticisi Transcend, bugün dünyanın en ince taşınabilir DVD yazıcısını lanse etti ve DVD yazıcının satışına başladı.

Daha fazla oku »

Pioneer, dünyanın en ince harici Blu-ray yazıcısını duyurdu: BDR-XU02J

 

Daha fazla oku »

Samsung kurumsal depolama için dünyanın en büyük SSD’sini tanıttı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kurumsal pazara yönelik dünyanın en büyük katı hal sürücüsünü tanıttı. Yeni SSD, işletmelere 15.36TB gibi oldukça yüksek bir depolama kapasitesi sunuyor.

Daha fazla oku »

Dünyada en ucuz geniş bant internet İran’da

Birkaç Megabit hızında olsa da interneti ucuza almak ister miydiniz? Yapılan araştırmalar düşük internet hızlarına sahip ülkelerde ortalama fiyatın da düşük olduğunu gösteriyor.

Daha fazla oku »

Killer 1550 Wireless dünyanın en hızlı 2×2 WiFi AC ağ adaptörü oldu

Rivet Networks CES 2018 tüketici elektroniği fuarında sahneye çıktı ve dünyanın en hızlı 2x2 WiFi AC ağ adaptörünü duyurdu. Killer 1550 Wireless özellikleri yazımızda.

Daha fazla oku »