Home » Tag Archives: bir

Tag Archives: bir

Bir dolandırıcılık haberi de ABD’den, rakamlar daha büyük

Bir dönem büyük bir başarı hikayesi olarak anlatılan Theranos girişimi bugün tarihin en büyük dolandırıcılık olaylarından birisine konu oldu. Rakamlar 4 milyar dolara ulaşıyor

Daha fazla oku »

Bir dönemin lideri Nokia akıllı telefonda da tutturamadı

Nokia telefon pazarındaki liderliğini kaptırdıktan sonra iştediği çıkışı yine yakalayamadı. Firma yeni işten çıkarmalar için karar aldı. Nokai daha önce iflasın eşiğine gelmiş akıllı telefon yatırımı ile eski günlere geri dönme hamlesi yapmıştı.

Daha fazla oku »

Türkiye bir ilki başardı! Hem de yüzde yüz yerli olarak geliştirildi

Türkiye'de ilk defa yüksek verimli yerli motor üretildi. Ülkemizdeki motorların pek çoğu IE1 ve IE2 sınıfı motorlardan oluşurken Pamukkale Üniversitesi'nde IE4 sınıfı motor üretildi.

Daha fazla oku »

Kodak, geliri paylaşacağınız bir sanal madencilik sistemi üzerinde çalışıyor

Sanal bir madencilik sistemi kurmak istiyor ancak elektrik tüketimi gibi yüksek maliyetlerden çekiniyorsanız fotoğraf devi Kodak’ın sizin için bir teklifi var.

Daha fazla oku »

e-Devlet’e bir özellik daha: Vasiyetname sorgulama

Soy ağacı sorgulama ve miras sorgulama gibi özelliklerle hizmet sayısını arttıran e-devlete bu defa vasiyetname sorgulama özelliği geliyor. Vasiyetname sorgulama nasıl yapılır?

Daha fazla oku »

Velocity Micro’dan hepsi bir arada dizüstü çevre birimi : VMultra

Önemli PC ve çevre birimleri ile tanıdığımız Velocity Micro, AMD'nin A6 APU'sunu kullanan bir masaüstü bilgisayarının yanında yeni bir hepsi bir arada çevre birimi konseptini de tanıttı.

Daha fazla oku »

Microsoft, Windows 10 S’i bağımsız bir sürüm yerine

Yazılım devi Windows 10 S'i ayrı bir sürüm olarak sunmak yerine işletim sistemine "S Modu" olarak entegre etmeyi planlıyor. S Modu bir Windows 10 kopyasını anında Windows 10 S'e dönüştürecek.

Daha fazla oku »

Windows 10 S artık bir mod oldu

Hayatına bir işletim sistemi sürümü olarak başlayan Windows 10 S sonraki büyük güncelleme ile Windows 10 sürümlerinde artık bir mod olarak görev yapmaya devam edecek.

Daha fazla oku »

Windows 10’un bir sonraki güncellemesi Spring Creators Update ismiyle gelecek

Microsoft'un bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesini Spring Creators Update ismiyle yayınlayacağı neredeyse kesinleşti. Yeni sürüm HDR desteği ve Zaman Çizelgesi gibi özellikler sunacak.

Daha fazla oku »

E-devlet’e bir özellik daha: Rekabet Kurumu Başvuru Portalı

Soy ağacı sorgulama ve miras sorgulama özellikleri ile gündeme oturan e-devlet'e şimdi de Rekabet Kurumu Başvuru Portalı eklendi. Rekabet Kurumu'na nasıl başvuru yapılır?

Daha fazla oku »