Home » Tag Archives: başladı

Tag Archives: başladı

Microsoft isminde Windows geçen uygulamaların fişini çekmeye başladı

Microsoft, isminde Windows kelimesi geçen uygulamaları Microsoft Store'dan kaldırmaya başladı. Şirket geçtiğimiz haftalarda geliştiricileri uyararak gerekli düzenlemeleri yapmalarını istemişti.

Daha fazla oku »

Samsung 2. nesil 10 nm DRAM yongalarının üretimine başladı

Teknoloji devi Samsung yeni nesil DRAM yongalarını duyurdu. Çözümler teknik özellikleriyle yeni nesil cihazlarda performans artışının yanı sıra güç tüketimi alanında da iyileştirmeler sunacak.

Daha fazla oku »

Verilerin Türkiye’de tutulması için çalışmalar başladı

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zerey, "İnternet erişim noktalarının ikisi İstanbul'da, biri de Ankara'da planlandı. Türkiye'deki insanlarımızın bilgileri, yurt dışına çıkmayacak"

Daha fazla oku »

Belediye hizmetleri internete taşınıyor: e-Belediye zorunluluğu başladı

E-devlet'in yoğun bir şekilde kullanılması ve beğenilmesinin ardından belediye hizmetlerinin internete taşınması konusunda kanun yürürlüğe girdi. E-belediye nedir?

Daha fazla oku »

Netflix’in Çağatay Ulusoy’lu ilk orijinal Türk dizisinin çekimleri başladı

Bir süper kahramanın hikayesinin anlatıldığı 10 bölümlük Netflix dizisinin çekimlerine başlandı. Başrolünde Çağatay Ulusoy'u göreceğimiz projenin detayları haberimizde.

Daha fazla oku »

Facebook, bağımsız video chat uygulaması Bonfire’ı test etmeye başladı

İlk defa geçtiğimiz Temmuz ayında konuşulmaya başlanan Facebook’un görüntülü konuşma uygulamasında yeni gelişmeler ortaya çıktı. Uygulama Danimarka AppStore’da ilk defa görüntülendi ve adının Bonfire olduğu ortaya çıktı. Bu uygulama piyasadaki başka bir uygulama olan Houseparty uygulamasına çok benziyor. Birden fazla arkadaşınızla grup olarak görüntülü konuşmalar yapabileceğiniz bu uygulamada aynı zamanda efektler de bulunmakta. Ayrıca uygulamanın …

Daha fazla oku »