Home » 2018 » Mart

Monthly Archives: Mart 2018

Şimdi de yonga üretim sıkıntısı baş gösterdi

Yarı iletken sektöründe sıkıntılar ardı ardına geliyor. Önce DRAM sıkıntısı sonra grafik birimi sıkıntısı derken şimdi de yonga plakalarında üretim sıkıntısı baş gösterdi.

Daha fazla oku »

AMD, Athlon64 dönemindeki günlerine tekrar dönüyor: Pazar payı %50 arttı bile

AMD geçtiğimiz yılı Ryzen işlemcilerinin pazarda büyük ses getirmesiyle oldukça olumlu kapattı. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 yılında bu ivmenin devamını görebiliriz.

Daha fazla oku »

Ryzen 7 2700X, 1700X’ten %18 daha hızlı ve daha ucuza geliyor

AMD'nin merakla beklenen Ryzen 2000 serisi işlemcileri için donanım severler gün sayarken yeni yongalar detaylanmaya devam ediyor. Son gelen haberlerde Ryzen 7 2700X'e değinildi

Daha fazla oku »

Intel silikon seviyesinde güvenlik sunmak için işlemcilerini yeniden tasarlıyor

Spectre ve Meldtown açıklarının ortaya çıkmasıyla sıkıntılı günler geçiren Intel, donanım tasarımında değişiklikler yaptığını açıkladı. Şirket güvenlik sorununu silikon seviyesinde çözecek.

Daha fazla oku »

Madenciler için 12 ekran kartına destek sunan Gigabyte GA-B250-FinTech anakart

Kripto para madenciliğinden iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız özel üretim anakartlar almanız şart. Gigabyte tarafından satışa sunulan GA-B250-FinTech anakart 12 ekran kartına destek sunuyor.

Daha fazla oku »

LiveLeak.com’a erişim yasağı!

Katı kuralların olmadığı video paylaşım platformu LiveLeak.com'a erişim mahkeme kararıyla engellendi. Bandırma Sulh Ceza Hâkimliğinin 2018/493 sayılı kararı erişim yasağı getirildi.

Daha fazla oku »

Google kripto para reklamlarını yasaklayacağını duyurdu

Google, Haziran ayından itibaren kripto paralar ile ilgili tüm reklamların yasaklayacağını duyurdu. Sürdürülebilir Reklam Direktörü Scott Spencer'ın yaptığı önemli açıklamalar haberimizde.

Daha fazla oku »

YouTube belirli videolara Wikipedia açıklamaları ekleyecek

Yakın zamanda videoların hemen alt kısmına Bilgi İpuçları adında kutular eklemeyi planlayan YouTube, kötü niyetli içeriklerin izleyiciyi yanıltmasının önüne geçmek istiyor.

Daha fazla oku »

Bir dolandırıcılık haberi de ABD’den, rakamlar daha büyük

Bir dönem büyük bir başarı hikayesi olarak anlatılan Theranos girişimi bugün tarihin en büyük dolandırıcılık olaylarından birisine konu oldu. Rakamlar 4 milyar dolara ulaşıyor

Daha fazla oku »

Tüketicilerin korunması için geliştirilen Güvensiz Ürün Bilgi Sistemi bu yıl faaliyete geçecek

Yakın bir zamanda tüketici sağlığı ve güvenliğini tehdit eden ürünlerin listesine tek bir noktadan erişebileceksiniz. Güvensiz Ürün Bilgi Sistemi bunun için geliştiriliyor.

Daha fazla oku »